LEX EMPIRICUS


 

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Katowice oraz katowicka Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy zapraszają studentów prawa IV i V roku oraz absolwentów z rocznika 2014/15 do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Prawniczej „LEX EMPIRICUS”. To już czwarta edycja tego konkursu, natomiast po raz pierwszy osiągnął on rangę ogólnopolską.

Pierwszy etap polega na rozwiązaniu zadania w postaci określonego kazusu prawniczego oraz przesłanie odpowiedzi. Następnie do finału zakwalifikowanych zostanie maksymalnie dziesięciu najlepszych uczestników. Zadaniem w drugim etapie będzie wykazanie się umiejętnościami zastosowania wiedzy prawniczej w praktyce (symulacja pracy prawnika). Uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej oraz przedstawieniem argumentacji procesowej. W związku z charakterem części finałowej, poczynania uczestników będzie oceniać jury w skład którego wchodzić będą przedstawiciele organizatorów i patronów konkursu. Finał odbędzie się 10 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Dla osoby która zajmie pierwsze miejsce przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł oraz 2 miesięcy płatnych praktyk, za zajęcie drugiego miejsca – 1000 zł oraz 2 miesiące płatnych praktyk i za zajęcie trzeciego miejsca można będzie wygrać 2 miesiące płatnych praktyk w kancelarii, dodatkowo przewidziano cenne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, warunków zgłoszeń, jego regulaminu oraz nagród można znaleźć na stronie internetowej www.kancelaria-szip.pl/konkurs oraz na www.katowice.elsa.org.pl/lex-empiricus/.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Podziel się